spoznajte krásnu prírodu nášho hotela
Okolie
Príroda
Dovolenka na Slovensku sa každým rokom teší stále väčšiemu záujmu medzi domácimi, ale aj zahraničnými turistami. K najnavštevovanejším oblastiam patria Vysoké Tatry, Orava, miesta v okolí termálnych kúpalísk a predovšetkým Liptov. Ten svojim návštevníkom poskytuje nespočetné možnosti turistiky, cykloturistiky, ale aj množstvo prírodných resp. kultúrnych pamiatok a atrakcií. Ak hľadáte ubytovanie na Slovensku, ktoré by dokonale naplnilo vaše predstavy, na Liptove ho určite nájdete.
Zaujímavé miesta
Fun park Žiarce
Čas jazdy autom: 4 minuty
Vzdialenosť: 2 kilometre
Areál Fun Park Žiarce sa teší veľkej obľube hlavne medzi rodinami s deťmi. Pre najmenších lyžiarov je k dispozícii lyžiarska škola a škôlka, ale aj požičovňa lyžiarskeho výstroja. Rodičia ocenia predovšetkým priaznivé ceny rodinných lyžiarskych lístkov. FUN PARK Žiarce nie je len zimným lyžiarskym strediskom. Každý rok od apríla do októbra tu nájdete najstrmšiu bobovú dráhu na Slovensku, ktorá je v súčasnosti len jedna z dvoch dráh tohto typu na našom území. Ide o bezpečnú letnú adrenalínovú atrakciu vhodnú pre deti od 7 rokov aj dospelých. Nachádzajú sa tu aj iné atrakcie, ktoré stoja za to vyskúšať – obria hojdačka, motokáry, nafukovací hrad, trampolíny,…
Demänovské jaskyne
Čas jazdy autom: 10 minút
Vzdialenosť: 10 kilometrov
Na severnej strane Nízkych Tatier, v Demänovskej doline sa nachádza Demänovský kras, v ktorom dominuje Demänovský jaskynný systém dlhý asi 25 km. V Demänovskej doline sú sprístupnené dve jaskyne – Demänovská jaskyňa slobody, ktorá patrí medzi najkrajšie sprístupnené jaskyne v Európe a Demänovská ľadová jaskyňa, ktorá je unikátna svojou ľadovou výzdobou v čase letným horúčav.
Svätý Kríž – artikulárny kostol
Čas jazdy autom: 20 minút
Vzdialenosť: 17 kilometrov
Drevený artikulárny evanjelický kostol pri Svätom Kríži je jednou z najväčších drevených stavieb v strednej Európe, ktorá sem bola prenesená v rokoch 1974 až 1982 z Paludze. Dnes stojí na rozhraní katastrov obcí Svätý Kríž a Lazisko. Pôdorys kostola s dĺžkou 43 m má podobu kríža. Do vnútra vojde takmer šesťtisíc návštevníkov, ktorých zaujme najmä drevené barokové zariadenie, ktoré pri dopadajúcom svetle pôsobí neobyčajne emocionálne. V interiéri sa nachádza pozoruhodný drevený barokový oltár z roku 1693 s obrazom Premenenie Krista. Unikátna je aj kazateľnica stojaca na zrubovom základe, akoby spredu podoprená barokovým anjelom. Oltár aj kazateľnicu zhotovil rezbár J. Lerch z Kežmarku.
Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry
Čas jazdy autom: 15 minút
Vzdialenosť: 14 kilometrov
Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. Stredisko ponúka viac ako 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne.
Vrbické pleso
Čas jazdy autom: 20 minút
Vzdialenosť: 17 kilometrov
Vrbické pleso je ľadovcové pleso a najväčšie prirodzené jazero v Nízkych Tatrách. Leží vo výške 1 113 m n. m. v hornej západnej časti Demänovskej doliny. Zaberá plochu 0,69 ha, má maximálnu hĺbku 8 m, dĺžku 115 m a šírku 62 m. Je to morénové jazero, ktoré vzniklo po ústupe ľadovca zo severných svahov Chopka a Derešov. Svojím vznikom sa viac podobá plesám vo Vysokých Tatrách. Z jazera vyteká Otupnianka a pre zabezpečenie stálej výšky hladiny, boli upravené hrádze. Od okrajov postupne zarastá vegetáciou.
Termálne kúpalisko Tatralandia
Čas jazdy autom: 12 minút
Vzdialenosť: 10 kilometrov
Na to, aby ste si užili Tatralandiu naplno, jeden deň nestačí. Je totiž ideálnym miestom na letnú aj zimnú dovolenku pre všetky vekové kategórie. Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou a nudiť sa určite nebudete vďaka 28 toboganom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému programu s animačným tímom či letným eventom. A keby náhodou pršalo, tak sa stretneme pod priehľadnou strechou celoročného Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C.
Adrenalín Centrum na Areáli vodných športov v Liptovskom Mikuláši
Čas jazdy autom: 10 minút
Vzdialenosť: 8 kilometrov
Vyskúšajte si rafting alebo hydrospeed na divokej vode, zahrajte si obľúbený paintball s priatelmi, kolegami na našom paintball ihrisku, vyskúšajte novú zábavu pre celú rodinu ADVENTURE GOLF. V areáli si tiež zajazdíte na štvorkolkách, alebo sa môžete vydať na vyhliadkovú jazdu do okolitých terénov a spoznať pri tom krásy regiónu Liptov. Vaše strelecké schopnosti preveríte na strelnici pri lukostreľbe, airsofte alebo streľbe zo vzduchovky.
Slovenské múzeum ochrany prírody a jasykniarstva
Čas jazdy autom: 10 minút
Vzdialenosť: 8 kilometrov
Novozrekonštruované múzeum so stálymi expozíciami, výstavami a zbierkami. Určite stojí za to vidieť.
Keltské múzeum Havránok
Čas jazdy autom: 30 minút
Vzdialenosť: 25 kilometrov
Areál s náznakovými rekonštrukciami obytných, fortifikačných a kultových objektov z mladšej doby železnej a staršej doby rímskej, jedna z najznámejších a najdôležitejších lokalít púchovskej kultúry na Slovensku. Na svahoch a terasách juhovýchodného výbežku Úložiska, rozsiahleho masívu dominujúceho centrálnej časti Liptovskej kotliny, sa pôvodne rozprestieralo niekoľko remeselnícko – roľníckych osád. Ich obyvateľstvo, ovplyvnené hmotnou i duchovnou kultúrou Keltov, udržiavalo čulé obchodné styky so severorímskymi provinciami, keltskými oppidami na západe i oblasťami na severe, vrátane pobrežia Baltského mora. Unikátna opevnená svätyňa so stopami keltských náboženských rituálov zohrávala v dobe svojej existencie úlohu duchovného centra, presahujúceho hranice regiónu. Súčasťou archeologického múzea je aj pôvodná veža stredovekého kostola Panny Márie, ktorého história siaha až do 12. storočia, a základy a opevnenie stredovekého hrádku na vrchole Havránku.
Vlkolínec
Čas jazdy autom: 40 minút
Vzdialenosť: 35 kilometrov
Vlkolínec trvalo obývaná obec, v súčasnosti s 20 celoročne bývajúcimi obyvateľmi v 7 domoch z celkového počtu 55 domov. Rozkladá sa na rozlohe 797 ha, zastavaná časť s drevenou architektúrou horského a podhorského typu severného stredného Slovenska, podstatnú časť chránených objektov tvoria drevenice respektíve hospodárske dvory. Vlkolínec bol v roku 1993 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO ako unikátny krajinno-sídelno-architektonický komplex
Skanzen Pribylina
Čas jazdy autom: 22 minút
Vzdialenosť: 24 kilometrov
Múzeum liptovskej dediny sa výrazne odlišuje od ostatných múzeí v prírode predovšetkým formou zástavby a skladbou objektov. Je obrazom stredovekého sídla s výsadami a právami mestečiek. Okrem drevených obytných a hospodárskych stavieb, reprezentujúcich typické znaky ľudového staviteľstva roľníckych a remeselníckych vrstiev, sú tu aj dva vzácne stredoveké kamenné objekty. Všetky stavby spolu vytvárajú jedinečnú skladbu historického a kultúrneho prostredia dávneho Liptova. Goticko-renesančný kaštieľ z Parížoviec je najstarším zachovaným zemianskym sídlom v Liptove zo 14. – 16. storočia a je spájaný s kráľom Matejom Korvínom a jeho synom Jánom Korvínom, kniežaťom liptovským. Atraktívnou expozíciou je ranogotický kostol Panny Márie z obce Liptovská Mara s fragmentmi pôvodných nástenných malieb zo 14. a 15. storočia. V hornej časti areálu múzea sa nachádza statická expozícia historickej Považskej lesnej železnice.
Turistická mapa
Máme pre vás v online podobe interaktívnu verziu turistickej mapy Nízke Tatry – Chopok – Čertovica, ktorá je sprístupnená na oficiálnom webe VKU Harmanec.